Κολοσσός: Νίκησε τον Προμηθέα στην παράταση 114-109

Αθλητικά

Ο Κολοσσός επικράτησε του Προμηθέα σε ένα παιχνίδι με συγκλονιστικό φινάλε για τη 10η αγωνιστική της Basket League.

Ο Προμηθέας Πάτρας προσπάθησε να γυρίσει το εις βάρος του σκορ (-21), οδήγησε το παιχνίδι στην παράταση, αλλά ο Κολοσσός στάθηκε όρθιος και πήρε τη νίκη στην παράταση μέσα στη Ρόδο με 114-109 (ο κανονικός αγώνας είχε λήξει με σκορ 100-100).

Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν να χάνουν με 21 πόντους (70-49) στο ξεκίνημα της τρίτης περιόδου, ενώ λίγο πριν την εκπνοή του αγώνα πήραν το προβάδισμα (98-100). Ωστόσο 9″ πριν το τέλος ο Περάντες έστειλε το ματς στην παράταση.

Τα δεκάλεπτα: 33-25, 59-49, 82-67, 100-100 (κ.α), 114-109

Κολοσσός (Σεγκούρα): Γκάουντλοκ 14 (1/4 τρίποντα) , Μπραΐκοβιτς 22 (12 ριμπάουντ), Μπιλλής 14 (2) , Πόλι 18 (2/4 τρίποντα, 7 ριμπάουντ), Περάντες 27 (7/12 δίποντα, 3/9 τρίποντα, 4/4 βολές, 5 ριμπάουντ, 8 ασίστ) , Γιόργκενσεν , Ουτόμι 9 (1/5 τρίποντα, 5 ριμπάουντ) , Πετρόπουλος 6 , Καμαριανός, Γόντικας 4, Χατζηνικόλας

Προμηθέας (Παπαθεοδώρου): Ρέινολντς 20 (6/11 τρίποντα, 6 ριμπάουντ) , Κόνιαρης 5 (1/4 τρίποντα), Χρυσικόπουλος 7 (1/3 τρίποντα, 4 ριμπάουντ), Ετσενίκε 19 (10 ριμπάουντ) , Κάουαν 30 (4/10 δίποντα, 5/10 τρίποντα, 7/12 βολές, 8 ριμπάουντ, 10 ασίστ) , Κόφι 15 (4/6 δίποντα, 7/8 βολές, 6 ριμπάουντ) , Στίβενς 4 , Καραγιαννίδης, Πλώτας, Τζόουνς 7 (1), Μπαζίνας 2

Επίσημο: Δεν ορίζονται διαιτητές για τη 14η αγωνιστική της Super League

ΠΑΕ Ολυμπιακός προς ΕΠΟ: «Δεν θέλετε κανόνες στο ποδόσφαιρο»

Διαιτητές Super League: Δεν κατεβαίνουν στους αγώνες – Τι αναφέρουν σε επιστολή τους προς την ΚΕΔ

Λεβαδειακός – Νίκη Βόλου 1-1: Άφησαν ανοιχτούς λογαριασμούς ενόψει της ρεβάνς

Κύπελλο Ελλάδας: Ο ΟΦΗ «λύγισε» την Κηφισιά με 3-1 και πήρε προβάδισμα πρόκρισης

ΑΕΛ – Ατρόμητος 1-1: Ανοιχτοί λογαριασμοί στη ρεβάνς του Κυπέλλου